Strona głównaKontakt
Informacje dla inwestorów 5 listopada 2021

Podsumowanie października 2021 Funduszu Multistrategia

Prezentujemy wyniki i aktywa zarządzanego przez RSI AIFM alternatywnego funduszu inwestycyjnego Multistrategia w październiku 2021 roku.

W październiku  2021 globalne rynki akcji powróciły do trendu wzrostowego. W dalszym ciągu negatywnie zachowywały się obligacje skarbowe.

Jak na tym tle zachował się Fundusz Multistrategia, którego rolą jest generowanie umiarkowanie pozytywnej stopy zwrotu niezależnie od sytuacji rynkowej? Październikowy wynik funduszu jest zadawalający.

Co złożyło się na ten wynik?

Tym razem pozytywnie kontrybuowała część tzw. long-only oraz alternatywne pomysły inwestycyjne. Cztery pomysły udało nam się zamknąć zyskiem, a tylko jeden ze stratą. Zaczęliśmy budować także część obligacyjną w funduszu.

Dlaczego jednak wynik jest wyraźnie niższy od rynku?

Owa jedna strata, którą odnotowaliśmy, była dosyć znacząca. Rynek, który obstawialiśmy pozytywnie, zachował się bardzo źle, natomiast ten, który obstawialiśmy negatywnie, zachował się  neutralnie.

Łącznie od początku naszej operacyjnej działalności mamy trafionych 22 pomysłów i nietrafionych jedynie 7.

Kolejny miesiąc na plusie powoduje, że fundusz od początku działalności operacyjnej netto, odnotował wynik na poziomie plus 1 i 1/4 procenta. Jest to wynik, który wpisuje się w postawione przed funduszem cele.

Przed nami jeszcze 2 miesiące do końca roku także chcielibyśmy tą dobrą passę, którą praktycznie od początku działalności operacyjnej pokazujemy, podtrzymać.

Jak kształtowały się wyniki Funduszu w poprzednich miesiącach?


© 2018 Rock Solid Investments. All Rights Reserved.